понеділок, 20 березня 2017 р.

Районний конкурс солістів-вокалістів "Пісенні візерунки"


  19 березня в районному будинку культури відбувся районний конкурс солістів-вокалістів "Пісенні візерунки", в якому взяли участь близько тридцяти талантів сільських та селищних закладів культури.
   Учасники презентували своє мистецтво у двох номінаціях: "народний спів" та "естрадний спів". Вокальні та артистичні здібності конкурсантів оцінювало компетентне журі у складі: голова журі - Алла Опейда - художній керівник районного будинку культури, заслужена артистка України; члени журі: Анна Матрахова - завідувач відділу хорового та сольного співу Луцької дитячої музичної школи №2, Валентина Зінчук - завідувач сектору культури Луцької районної державної адміністрації.
   Номінація "естрадний спів".
   Перші місця у відповідних вікових категоріях вибороли: 
Марія Міленіна (клуб с.Милуші - молодша в.к.);
Андрій Дубель (БК с.Романів - середня в.к.);
Максим Рудь (БК с.Веселе - середня в.к.);
Наталя Ліпич (БК с.Боголюби - старша в.к.).
   Другі місця розділили:
Юлія Уліцька (БК с.Підгайці - молодша в.к.);
Ангеліна Марценюк (БК с.Липини - середня в.к.);
Юлія Тимигалієва (БК с.Баківці - середня в.к.);
Віктор Капітула (БК с.Садів - старша в.к.).
   Треті місця посіли:
Аліна Каган (БК с.Лище - молодша в.к.);
Дмитро Бондарук (БК смт Рокині - середня в.к.);
Варвара Морозова-Бабінчук (клуб с.Новостав - середня в.к.); 
Сергій Міщанчук (БК с.Несвіч - старша в.к.);
Галина Стрільчук (БК с.Чаруків - старша в.к.).
   Номінація "народний спів":
І місце - Анастасія Палій (клуб с.Крупа - середня в.к.);
ІІ місце - Юлія Герасимчук (БК с.Лаврів - середня в.к.).
   Гран-прі виборола: 
Марина Гайдучик (БК с.Княгининок - середня в.к.).


   Переможці районного конкурсу нагородженні дипломами сектору культури Луцької районної державної адміністрації.

четвер, 9 березня 2017 р.

"Гармидер" презентував відеопроект до дня народження Тараса Шевченка

  У день народження Тараса Шевченка театр «ГаРмИдЕр» спільно з учнями театральної студії «ДогориДриґом» представляють відеопрем’єру в рамках проекту «Поетичний PLAYer».
 Словесний портрет Шевченкового єства постає тут невишиванковим та несвятковим. Промовляє людина, яку роздирають сумніви, та водночас Істину рече Пророк. Втім, найважливіше, що крилаті вислови зі знакових творів Тараса линуть із дитячих вуст.
64 учні дитячої театральної студії «ДогориДриґом» від 3-х до 14 років звертаються до нас, дорослих, із таким сьогоденним посланням із минулого, що так точно спрямоване у майбутнє.

Сценарій – Руслани Порицької
Режисер – Алла Доманська
Відеозйомка – Олексія Стаднюка
Графіка і монтаж – Олександра Зінчука

Віддали шану Великому Кобзареві

 
   9 березня в Луцьку відбулося мистецьке дійство "Нас гуртують думи Кобзаря" приурочене до 203 річниці від дня народження геніального українського поета та художника Тараса Шевченка. 
  Дійство розпочалось з покладання квітів до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку перед головним корпусом СНУ імені Лесі Українки.
  Поезію "До Основ’яненка" виконала переможець обласного конкурсу читців Світлана Мельник (клуб села Коршів Луцького району), вірш із циклу "В казематі" "Сон-трава" виконала студентка Волинського державного училища культури та мистецтв імені Ігоря Стравінського Юлія Гаврилюк. Уривок з поеми "Марія" зачитала лауреат Всеукраїнських конкурсів читців Євгенія Рафаловська.
   Голова Волинської крайової організації всеукраїнського товариства "Просвіта" професор Людмила Стрільчук зазначила, що коли вже здавалося, душа України навік зачахне та умре, вона відродилася, озвалась до світу Тарасовим словом, його «Кобзарем».
   Письменник, журналіст, член Національної спілки письменників України Ігор Ольшевський зазначив, що щоразу, коли ми схиляємо голови в скорботній і водночас вдячній пам’яті, згадуємо того, хто закликав сучасників до пробудження національної та суспільної свідомості, закликав до визволення від гнобителів всіх мастей і хто, позираючи в майбутнє, бачив серцем час, коли "на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі".
   Після промов усі учасники акції гуртом прочитали вірш "Мені однаково".
   Найцінніший дар, який залишив українцям у спадок Тарас Шевченко – це "Кобзар". До акції "Прийди зі своїм Кобзарем" долучилося 89 учасників-власників цієї знакової книги. Перше місце посіло видання "Кобзаря", датоване 1891 роком, що принесла Валентина Єгорова. Друге місце отримав "Кобзар" 1934 року видання, власницею якого є методист РОМЦ сектору культури Луцької РДА Клавдія Пшибельська. Акцію відвідали лучани різного віку – найповажнішій за віком учасниці акції виповнилося 93 роки, наймолодшій – 4 роки.
   Переможці у номінаціях отримали нові видання «Кобзаря» та книги від представників Волинського осередку християнських письменників України.
   Завершили акцію спільним виконанням Державного гімну України.
Інформацію взято з сайту Волинські новини

Вшанування пам'яті Тараса Шевченка

   9 березня в селі Буяни Луцького району біля пам'ятника Т.Шевченка відбувся захід в якому прийняли участь та поклали квіти до погруддя заступник голови Луцької РДА Інна Бас, керуючий справами районної ради Наталя Муравйова, голова Буянівської сільської ради Галина Кучер,  завідувач сектору культури Валентина Зінчук та учні Буянівської ЗОШ.

вівторок, 7 березня 2017 р.

Обласний семінар-практикум методистів районних будинків культури, районних НД "Просвіта", міських Палаців культури

   7 березня на базі закладу культури с.Новостав Луцького району відбувся обласний семінар-практикум методистів районних будинків культури, районних НД "Просвіта", міських Палаців культури на тему: "Районний методичний центр як творча лабораторія з координації процесів культурного розвитку, збереження і популяризації народної творчості, впровадження нових методик культурно-дозвіллєвої діяльності".
   Учасники семінару-практикуму мали можливість ознайомитися з інфраструктурою Боратинської сільської ради яка була представлена сільським головою Сергієм Яручиком.
  В приміщення клубу презентували виставку майстри народної творчості: Наталя Бугай - місцева поетеса, майстриня, в її колекції нараховується 176 ляльок-мотанок; Олександр Марчук - вироби з дерева, різьба по дереву; роботи учнів Боратинської ЗОШ.

  Учасників семінару ознайомили з досягненнями Луцького району заступник голови Луцької райдержадміністрації Інна Бас, з роботою сектору культури завідувач Валентина Зінчук.

   Вперед день дня народження Т.Шевченка свою майстерність продемонстрували аматори сцени клубів с.Новостав, с.Сирники. "Шевченко - наш. Він для усіх століть..."

  

понеділок, 6 березня 2017 р.

Концерт до Міжнародного дня прав жінок і миру

   5 березня в приміщенні будинку культури села Гірка Полонка відбувся концерт присвячений Міжнародному дню прав жінок і миру, де прийняли участь аматори сцени місцевого будинку культури: вокальний гурт "Молодички", зразковий колектив народного танцю "Вертуни", вокальний ансамбль "Літопс", театральний дует баба Параска та баба Палажка тощо.