Нормативні документи

                      
Звіт про виконання Районної  програми
розвитку культури на період
2016 - 2020 років за 2016 рік
В районі  збережено мережу закладів культури: працює 40 клубних закладів та 40 бібліотечних установ, 4 дитячі школи естетичного виховання та Торчинський народний історичний музей ім.Г.О.Гуртового.
За сприяння та матеріальної підтримки органів місцевого самоврядування, сільських, селищних рад проведено роботу по поліпшенню матеріально-технічної бази закладів культури району на суму 580 000 грн., проведено ремонтні роботи на суму 7 673 300 грн., що на 80% більше ніж в минулому році, з них витрачено на впровадження енергозберігаючих технологій: 4 796 500 грн.
Бюджетні асигнування галузі культури підзвітних сектору установ  на 2016 рік становили 9 816 850 гривень, що на  13%  більше  в  порівнянні з 2015 роком.
Сума коштів від надання платних послуг по  сектору культури   становила   325,4 тис. грн., що  на  15%  менше ніж в 2015 році. Сільські клубні   установи винайшли можливість здати в оренду площі приміщень, від чого надходять додаткові кошти. У 2016 році таких  коштів  надійшло  в  сумі  97,5 тис.  гривень, що на   32%  більше проти аналогічного періоду 2015 року. 
          В дитячі музичні школи   в  минулому  році  надійшло  батьківської плати  135 246  гривень, яка використана на виплату заробітної плати викладачам.
Відповідно до Розділу VІI Районної програми закладами культури району проводилась значна робота по відродженню національної культури, розвитку народної аматорської творчості, збагачення культурних надбань і традицій, патріотичного   виховання   підростаючого  покоління.   Колективи    та   окремі виконавці району приймали участь в міжнародних, всеукраїнських, обласних, районних фестивалях і конкурсах.
В минулому році закладами культури району було проведено понад 900 культурно-мистецьких заходів. Так, відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 18 лютого 2016 року №77  «Про проведення творчих  звітів  аматорських колективів та окремих виконавців району, присвячених 25-й річниці незалежності України» з метою розвитку та збереження традиційної народної і сучасної культури, аматорського мистецтва  з лютого по серпень 2016 року в кожному сільському будинку культури, клубі та школах естетичного виховання проведено творчі звіти.
Районним організаційно-методичним центром сектору культури було організовано та проведено в будинку культури с.Липини районний фестиваль новорічно-різдвяних піснеспівів «Різдвяні святки», в якому взяли участь 33 колективи району; в будинку культури с.Княгининок - районний конкурс читців «Я в серці маю те, що не вмирає», присвячений 145-й річниці від дня народження Лесі Українки; в будинку культури с.Княгининок - районний фестиваль-конкурс сімейної і родинної творчості «З родинного джерела»; в Палаці культури м.Луцька - творчий звіт аматорських колективів та окремих виконавців району «З любові починається країна, із пісні починається мій рід», присвячений 25-й річниці незалежності України. В арт-галереї «Луцьк» було представлено виставку майстрів декоративно-прикладного мистецтва майстрів Луцького району. Проведено районний фестиваль, присвячений 25-й річниці незалежності України «З любов’ю вічною до тебе, Україно!», який проходив на стадіоні Боратинської сільської ради.
Сектор культури активно долучився до проведення районних урочистостей з нагоди 50-ї річниці створення Луцького району, який відбувся у Волинському академічному обласному  українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка.
Аматорські колективи Луцького району брали активну участь у всеукраїнських, міжнародних, обласних конкурсах та фестивалях:  народне вокально-інструментальне тріо «Лелія» РБК приймало участь в Міжнародному фестивалі східно-слов’янських колядок  в м.Тересполі Республіки Польща; народний аматорський фольклорний колектив «Вербиченька» будинку культури с.Гірка Полонка - участь у міжнародному фестивалі колядок та віншувань в гміні Руда-Гута Республіки Польща, дитячий фольклорний колектив «Вервечка» та солісти РБК прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі «Пісні незабутого краю», який пройшов в м.Городок Львівської області; народний аматорський театр-студія «Гармидер» РБК приймав участь в ІІІ Міжнародному Фестивалі Українського театру в м.Краків Республіки Польща та у ІХ Міжнародному молодіжному фестивалі аматорських театральних колективів «ЛіхтАРТ» (м.Рівне); третій рік поспіль в м.Луцьку проходить Міжнародний театральний фестиваль «Мандрівний вішак», ініціатором якого є народний аматорський театр-студія «Гармидер». Згідно концепції цього фестивалю театр за межами театру, колективи які брали участь виступали  у непристосованих для показу місцях з 30 вересня - 2 жовтня. Це театри з України, Польщі, Литви, Єгипту і Грузії, які не бояться експериментувати.
Народний аматорський фольклорний колектив «Горлиця» БК с.Романів приймав участь у відкритті ХІV Міжнародного фестивалю «Поліське літо з фольклором» в м.Луцьку; зразковий ансамблю народного танцю «Вертуни» БК с.Гірка Полонка, прийняв участь в обласному святково-обрядовому різдвяному дійстві  «Три празники  в  гості»,  яке  відбулося  у  Волинському  академічному обласному музично-драматичному театрі ім.Т.Г.Шевченка; переможці районного конкурсу читців, присвяченого 145-й річниці від дня народження Лесі Українки приймали участь в обласному конкурсі читців «Мій любий краю», який відбувся в с.Колодяжне Ковельського району; народний аматорський хоровий колектив патріотичної пісні «Криниця» клубу-музею с.Баїв приймав участь в обласному фестивалі вокально-хорового мистецтва, виконавців розмовного жанру ветеранів війни і праці, національно-визвольних змагань, присвяченого 71-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, який пройшов в урочищі «Рожищенська мальованка»; дитячий вокальний гурт «Вервечка», учасники зразкової вокальної студії «Зернятко», зразковий ансамбль сучасного танцю «Антарес» районного будинку культури, зразковий ансамбль народного танцю «Вертуни» БК с.Гірка Полонка, зразковий ансамбль сучасного танцю «В ритмі серця», хореографічні колективи «Гармонія» БК с.Підгайці та «Первоцвіт» БК с.Княгининок приймали участь в обласному фестивалі-конкурсі творчості дітей села «Золоте зернятко», присвяченому 25-й річниці незалежності України, який пройшов в с.Озерце Ківерцівського району; народний аматорський хор патріотичної пісні «Криниця» клубу с.Баїв та чоловічий вокальний ансамбль БК с.Боголюби приймали участь в обласному фестивалі патріотичної пісні «У піснях мого народу – доля України», який відбувся в Луцькому районному будинку культури.
В 2016 році  в області проводився І етап Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості. Серед обласних закладів культури будинок культури с.Гірка Полонка (директор Пась О.В.) зайняв 2 місце.
В районі функціонує 27 колективів, яким присвоєно звання «народний», «зразковий». З них  у минулому році присвоєно звання «народний» аматорському вокальному ансамблю «Лебідонька» БК с.Липини та аматорському театральному колективу БК с.Боголюби.
На базі бібліотеки-філії с.Гірка Полонка в березні місяці відбулось  відкриття обласного етапу Всеукраїнського тижня дитячого читання. Організовано літературно-мистецьке свято «Хай в серці кожної дитини живе любов до України». В районній бібліотеці для дітей відбувся 2-й тур  Всеукраїнського конкурсу  дитячого читання «Книгоманія-2016». Центральна районна бібліотека  реалізувала проект «Нас об’єднує любов до України», в ході якого здійснено виїзди письменників-поетів - членів районної літературно-мистецької студії «Зорі над Стиром»  в загальноосвітні школи району.
До 50-річчя утворення Луцького району центральною районною бібліотекою спільно з редакцією районної газети організовано  краєзнавчу вікторину «Мій чарівний багатий край - завжди люби і пам’ятай». В районній бібліотеці відбулась  презентація  ініційованої ОДА фотовиставки В.Мельника  «Герої АТО – серед нас».
Бібліотеками району здійснювалось правове просвітництво громадян. В Пункті вільного доступу до Інтернету бібліотеки-філії смт Торчин відкрито філію центру надання безоплатної вторинної  правової допомоги, спеціалістами якого  проведено прийом громадян.
В будинку культури  смт Торчин відбулись другі  Всеукраїнські  краєзнавчі читання, присвячені пам’яті Григорія Гуртового, організовані сектором культури, обласним краєзнавчим музеєм, обласною організацією Національної спілки краєзнавців України.
Початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади приймали участь в міжнародних, всеукраїнських, обласних  конкурсах. Княгининівська ДШМ  у всеукраїнському  фестивалі-конкурсі «Перлини Заходу» зайняла 2-е місце, всеукраїнському конкурсі бандуристів «Волинський кобзарик» - 3-є місце, міжнародному фестивалі-конкурсі «Autumn music fest» - гран-прі. В обласних конкурсах   вихованцями  цієї школи  здобуто 12 перемог.
        Гіркополонківська ДМШ взяла участь у всеукраїнському конкурсі  баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття», в якому 2 учні  стали переможцями, в обласних конкурсах  5 учнів зайняли призові місця. Серед вихованців Торчинської  ДМШ  в обласних конкурсах було 7 призових місць, Рокинівської школи мистецтв  – 5.
Відповідно до законодавчих актів сектором культури проведено конкурс на заміщення вакантних посад керівників закладів культури району та підписано контракти з директорами клубних закладів, зокрема, директором РБК С.Цикою, директором Торчинського народного історичного музею ім.Г.О Гуртового О.Мельником, директором централізованої бібліотечної системи В.Ходаковською. Проведено атестацію педагогічних працівників ПСМНЗ. Підписано 5 договорів на охорону культурної спадщини, видано  75 наказів з основної діяльності.
І на завершення я хочу нагадати, що за висловами генія: «Культура — великий вчитель того, як варто жити».
На  питання: «Чи потрібна нам культура»,  кожен відповість, що безперечно так, бо без культури нема народу, бо культура – наша   духовна скарбниця, бо це наше багатство, спадщина наших славних предків, Ну, бо  без культури неможливо і тому її треба берегти, нікому не дати її скривдити, принизити. Наша культура, звичайно ж, європейська, значить і Україна європейська держава, а ми - європейці.
Культура – це спосіб спілкування, взаємодія з оточенням. Робота над собою, щоб вдосконалювати себе, ставати кращим, плекати власну гідність і повагу до інакшого, допомагати  іншим і так змінювати на краще стосунки в родині, на роботі, в громаді. А в цьому допомогу шукаємо в літературі, поезії, театрі, кіно, музиці, в живих дискусіях з друзями. І так шукаємо відповіді на вічні питання: хто я, звідки я, куди йду що залишу по собі.  Культура –  це невпинна праця, це процес, що  відбувається  в громаді,  це навчання користуватись свободою, відчувати відповідальність за своїх близьких, за село, за країну. Масова культура - знеболюючий засіб, анальгетик, а не наркотик.
Працівники культури – це одержимі люди, але вони такі ж як всі: хочуть їсти, пити, любити, виховувати дітей, бути потрібними своїй громаді. Тому в час великих змін, децентралізації влади, створення громад, я звертаюся до вас, сільські та селищні голови, не втрачаймо культури, підтримаймо тих хто насправді любить свій край, свою громаду, хто збереже спадщину наших предків, виховає культурне майбутнє.Завідувач сектору                                                                     В.ЗІНЧУКЛУЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ВОЛИНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

   РОЗПОРЯДЖЕННЯ

26 липня 2016 року                          м.Луцьк                                                №337
           

Про затвердження Положення про сектор культури
Луцької районної державної адміністрації Волинської області


Відповідно до статей 6, 39 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2012 року №887 „Про затвердження типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації”, наказу Міністерства культури України від  20 грудня 2012 року №1560 „Про затвердження Методичних рекомендацій з розроблення положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації у сфері культури”:
1. ЗАТВЕРДИТИ Положення про сектор культури Луцької районної державної адміністрації Волинської області в новій редакції, що додається.
2. Вважати такими, що втратило чинність розпорядження голови райдержадміністрації від 08 квітня 2016 року №184 „Про затвердження Положення про сектор культури Луцької районної державної адміністрації Волинської області”.
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови районної державної адміністрації І.Бас.Голова                                                                                         І.ЯРМОЛЬСЬКИЙ

Степанюк 725 064


                                                 ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                               Розпорядження  голови
                                                                               районної  державної адміністрації
                                                                               26.07.2016 №337

Положення
про сектор культури Луцької районної державної адміністрації
Волинської області

1. Сектор культури Луцької районної державної адміністрації Волинської області (далі – сектор) є структурним підрозділом районної державної адміністрації, що утворюється головою райдержадміністрації, підзвітний і підконтрольний голові райдержадміністрації та управлінню культури  облдержадміністрації.

2. Сектор у своїй діяльності керується Конституцією та Законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та Законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства культури України, розпорядженнями голови обласної та районної державних адміністрацій, наказами начальника обласного управління культури, рішеннями районної ради, прийнятих в межах її повноважень, а також  Положенням   про сектор.

3. Підвідомчими установами сектору є:
Централізована бухгалтерія сектору культури райдержадміністрації;
Районний будинок культури;
Районна централізована бібліотечна система;
Торчинська дитяча музична школа;
Маяківська дитяча музична школа;
Гіркополонківська дитяча музична школа;
Рокинівська школа мистецтв;
Торчинський народний історичний музей ім.Г.О.Гуртового;
Районний організаційно-методичний центр.

4. Основними завданнями сектору є:
- реалізація державної політики у сфері культури, охорони культурної спадщини, а також  державної мовної політики;
- забезпечення вільного розвитку культурно-мистецьких процесів;
- забезпечення доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина;2

- сприяння  відродженню та розвитку традицій і культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності корінних народів і національної меншин;
- сприяння захисту прав професійних творчих працівників та їх спілок, соціальному захисту працівників підприємств, установ та організацій у сфері культури та охорони культурної спадщини, а також споживачів культурного продукту, встановленню контролю за його якістю;
- сприяння загальнонаціональній культурній консолідації суспільства, формуванню цілісного культурно-інформаційного простору, захисту та просуванню високоякісного і різноманітного культурного продукту;
- участь у розробленні та виконанні державних і регіональних програм розвитку культури, охорони культурної  спадщини, а також державної мовної політики.

5. Сектор відповідно до покладених на нього завдань:
1) організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів міністерства, інших центральних органів виконавчої влади та здійснює контроль за їх реалізацією;
2) забезпечує у межах своїх повноважень захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб;
3) надає адміністративні послуги;
4) здійснює державний контроль за дотриманням установами та організаціями правил, норм, стандартів у межах визначених повноважень;
5) аналізує стан та тенденції соціально-економічного і культурного розвитку у відповідній галузі Луцького району;
6) бере участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку району;
7) вносить пропозиції щодо проекту районного бюджету;
8) забезпечує ефективне і цільове використання бюджетних коштів;
9) бере участь у підготовці заходів щодо регіонального розвитку;
10) розробляє проекти розпоряджень голови районної державної адміністрації, у визначених законом випадках – проекти нормативно-правових актів з питань реалізації галузевих повноважень;
11) бере участь у погодженні проектів нормативно-правових актів, розроблених іншими органами виконавчої влади;
12) бере участь у розробленні проектів розпоряджень голови районної державної адміністрації, проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші структурні підрозділи;
13) бере участь у підготовці звітів голови районної державної адміністрації для їх розгляду на сесії районної адміністрації;
14) готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами інформаційні та аналітичні матеріали для подання голові районної державної адміністрації та його заступникам;
15) забезпечує здійснення заходів щодо запобігання та протидії корупції;

3

16) бере участь у підготовці проектів угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень;
17) розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян;
18) опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів місцевих рад;
19) забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої він є;
20) постійно інформує населення про стан здійснення визначених законом повноважень;
21) координує роботу з органами місцевого самоврядування та надає методичну допомогу з питань здійснення наданих їм законом повноважень органів виконавчої влади;
22) здійснює повноваження, делеговані органами місцевого самоврядування;
23) забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;
24) організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів;
25) забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;
26) бере участь у вирішенні відповідно до законодавства колективних трудових спорів (конфліктів);
27) забезпечує захист персональних даних;
28) здійснює передбачені законом галузеві повноваження;
29) створює умови для розвитку:
- усіх видів професійного та аматорського мистецтва, художньої творчості, а також для організації культурного дозвілля населення, здобуття освіти у сфері культури і мистецтва;
- соціальної та ринкової інфраструктури у сфері культури  та охорони культурної спадщини, підвищення рівня матеріально-технічного забезпечення такої інфраструктури;
30) сприяє:
- формуванню репертуару мистецьких колективів, комплектуванню та оновленню фондів музеїв, картинних галерей, бібліотек, організацій виставок, розповсюдженню кращих зразків національного кіномистецтва, відродженню та розвитку народних художніх промислів, збереженню культурної спадщини;
- фіксації зразків національної нематеріальної культурної спадщини;
- захисту прав споживачів культурного продукту;
- централізованому комплектуванню і використанню бібліотечних фондів;
- проведенню фестивалів, конкурсів, оглядів професійного та аматорського мистецтва, художньої творчості, виставок народних художніх промислів та інших заходів з питань, що належать до його повноважень;


4

- збереженню та відродженню традиційного характеру середовища та історичних ареалів населених місць, відродженню осередків традиційної народної творчості, народних художніх промислів і ремесел;
- збереженню та розвитку культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності корінних народів і національних меншин;
- проведенню роботи з фіксації зразків національної нематеріальної культурної спадщини;
- діяльності творчих спілок, національно-культурних товариств, громадських організацій, що функціонують у сфері культури;
- соціальному захисту працівників підприємств, установ та організацій у сфері культури  та охорони культурної спадщини;
31) проводить аналіз потреби у працівниках у сфері культури та охорони культурної спадщини;
32) організовує проведення фестивалів, лотерей, конкурсів, оглядів професійного та аматорського мистецтва, художньої творчості, виставок народних художніх промислів та інших заходів з питань, що належать до його повноважень;
33) подає управлінню культури  облдержадміністрації пропозиції щодо:
- формування державної політики у сфері культури та охорони культурної спадщини, а також державної мовної політики, зокрема стосовно вдосконалення нормативно-правового регулювання у зазначеній сфері;
- визнання осередків народних художніх промислів, що потребують особливої охорони, заповідними територіями народних художніх промислів;
- відзначення працівників підприємств, установ та організацій у сфері культури та охорони культурної спадщини державними нагородами і відомчими відзнаками, застосовує інші форми заохочення;
- включення закладів культури до базової мережі та їх виключення;
- занесення установ до державного реєстру;
- занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та внесення змін до нього;
- занесення відповідної території до Списку історичних населених місць України;
- занесення музейних предметів до Музейного фонду України та Державного реєстру національного культурного надбання;
34) бере участь у:
- розробленні проектів програми соціального та економічного розвитку, державних цільових та регіональних програм;
- реалізації міжнародних проектів у сфері культури та охорони культурної спадщини;
- організації та проведенні обласних, вітчизняних і міжнародних виставок, виставок-ярмарків, методичних і науково-практичних семінарів, конференцій, тощо;
- залученні інвестицій для розвитку культури;
35) надає організаційно-методичну допомогу підприємствам, установам та організаціям у сфері культури та охорони культурної спадщини;
5

36) здійснює:
- координацію діяльності підприємств, установ та організацій у сфері культури та охорони культурної спадщини, що перебувають у сфері управління райдержадміністрації, незалежно від форм власності;
- функції замовника, укладає з цією метою договори про виявлення, дослідження, консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування об’єктів культурної спадщини та інші заходи щодо охорони культурної спадщини;
- заходи щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників у сфері культури та охорони культурної спадщини;
37) забезпечує:
- доступ юридичних і фізичних осіб до інформації, що міститься у витягах з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, а також надає інформацію щодо програм та проектів змін у зонах охорони пам’яток культурної спадщини та в історичних ареалах населених місць;
- захист об’єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження;
- підготовку та передачу управлінню  культури  облдержадміністрації документації з описами і фіксацією об’єктів культурної спадщини, а в разі надання дозволу на їх переміщення (перенесення) – демонтаж елементів, які становлять культурну цінність, з метою їх збереження;
- виготовлення, встановлення та утримання охоронних дощок, охоронних знаків, інших інформаційних написів, позначок на пам’ятках культурної спадщини або в межах їх територій;
- функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя;
- збирання та оброблення статистичних даних у сфері культури, парків та охорони культурної спадщини і контроль за їх достовірністю;
38) установлює режими використання пам’яток культурної спадщини місцевого значення, їх територій, зон охорони тощо;
39) інформує обласне управління культури  про:
- музеї, утворені у складі підприємств, установ та організацій, навчальних закладів державної і комунальної форми власності, в яких зберігаються музейні колекції та музейні предмети, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України;
- пошкодження, руйнування, загрозу або можливу загрозу пошкодження, руйнування пам’яток культурної спадщини;
40) організовує:
- проведення фестивалів, конкурсів, оглядів професійного та аматорського мистецтва, художньої творчості, виставок народних художніх промислів та інших заходів  з питань, що належать до його повноважень;
- надання інформаційних і правових послуг, методичної допомоги з питань культури та охорони культурної спадщини;
41) реєструє дозволи на проведення археологічних довідок, розкопок;
42) видає розпорядження та приписи щодо охорони пам’яток культурної спадщини  місцевого  значення,  припинення  робіт  на  пам’ятках  культурної
6

спадщини, їх територіях та в зонах охорони, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених Законом України „Про охорону культурної спадщини ” дозволів або з відхиленням від них;
43) укладає охоронні договори на пам’ятки культурної спадщини;
44) вживає заходи до зміцнення міжнародних і міжрегіональних культурних зв’язків;
45) веде облік музеїв, утворених у складі підприємств, установ та організацій, навчальних закладів;
46) сприяє закордонним українцям у задоволенні їх мовних і культурних потреб;
47) роз’яснює через засоби масової інформації зміст державної політики у сфері культури, охорони культурної спадщини та державної мовної політики;
48) виконує інші функції, що впливають з покладених на нього завдань.

6. Сектор для здійснення повноважень та виконання завдань, що визначені, має право:
1) одержувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та їх посадових осіб інформацію, документи, і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
2) залучати до виконання окремих робіт, участі  у вивченні окремих питань спеціалістів, фахівців інших структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ, організацій та об’єднань громадян (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його повноважень;
3) вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи районної державної адміністрації у відповідній галузі;
4) користуватися в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади, системами зв’язку і комунікаціями, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;
5) скликати в установленому порядку наради, організовувати семінари та конференції, утворювати експертні та консультативні ради, робочі групи з питань, що належать до його повноважень.

7. Сектор в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами, апаратом райдержадміністрації, органами місцевого самоврядування,територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами, організаціями, громадянами та їх об’єднаннями з метою створення умов для провадження послідовної  та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для незалежного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів.


7

8. Сектор очолює завідувач, який призначається на посаду і звільняється з посади головою райдержадміністрації згідно із законодавством  про державну службу та погодженням з управлінням культури обласної державної адміністрації.
9. Завідувач сектору:
1) здійснює керівництво діяльністю сектору, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці у підрозділі;
2) подає на затвердження голові районної державної адміністрації Положення про сектор;
3) затверджує положення про підвідомчі установи сектору, номенклатуру справ, посадові інструкції директорів підвідомчих установ відділу та розподіляє обов’язки між іншими працівниками сектору;
4) планує роботу сектору, вносить пропозиції щодо формування планів роботи районної державної адміністрації;
5) вживає заходів до удосконалення організації та підвищення ефективності роботи сектору та структурних підрозділів;
6) звітує перед головою районної державної адміністрації про виконання покладених на сектор завдань  та затверджених планів роботи;
7) може входити до складу колегії відповідної районної державної адміністрації;
8) вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях колегії питань, що належать до компетенції сектору та розробляє проекти відповідних рішень;
9) може брати участь у засіданнях органів місцевого самоврядування;
10) представляє інтереси сектору у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами районної державної адміністрації, з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями – за дорученням керівництва районної державної адміністрації;
11) видає у межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням.
Накази нормативно-правового характеру, які зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації в територіальних органах Мін’юсту;
12) подає на затвердження голові районної державної адміністрації проекти кошторису та штатного розпису сектору в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці  його працівників;
13) розпоряджається коштами у межах затвердженого головою районної державної адміністрації кошторису сектору;
14) здійснює добір кадрів, призначає на посаду та звільняє з посади директорів підвідомчих установ, бухгалтерів, здійснює їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності;
15) організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності державних службовців сектору;

8

16) подає голові районної державної адміністрації пропозиції щодо призначення на посаду та звільнення з посади у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, головного спеціаліста сектору, присвоєння йому рангу державного службовця, його заохочення, встановлення надбавки за вислугу років та притягнення до дисциплінарної відповідальності;
17) проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень сектору;
18) забезпечує дотримання працівниками сектору правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;
19) здійснює інші повноваження, визначені законом.

10. Накази завідувача сектору, що суперечать Конституції та законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, можуть бути скасовані головою районної державної адміністрації.

11. Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників сектору визначає голова райдержадміністрації в межах відповідних бюджетних призначень.

12. Штатний розпис та кошторис сектору затверджує голова райдержадміністрації за пропозицією завідувача сектору відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268 „Про упорядкування структури та умов плати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, суддів та інших органів” та Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року №228.
Штатні розписи та кошториси підвідомчих установ сектору культури райдержадміністрації затверджує завідувач сектору культури райдержадміністрації відповідно до наказу Міністерства культури та туризму України від 18 жовтня 2005 року №745 „Про впорядкування умов оплати праці  працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки”.

 13. Сектор є юридичною особою публічного права, може мати реєстраційні рахунки в органах Державної казначейської служби України, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
Ведення бухгалтерського обліку, фінансового та матеріально-технічного забезпечення сектору здійснює відділ фінансово-господарського забезпечення апарату райдержадміністрації.


ЛУЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ВОЛИНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

   РОЗПОРЯДЖЕННЯ

11 грудня  2015 року                          м.Луцьк                                                                    №459
           

Про затвердження Положення про сектор культури    
Луцької районної державної адміністрації Волинської області

Відповідно до статей 6, 39 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2012 року №887 „Про затвердження типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації”, наказу Міністерства культури України від  20 грудня 2012 року №1560 „Про затвердження Методичних рекомендацій з розроблення положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації у сфері культури”, розпорядження голови райдержадміністрації від 30 жовтня 2015 року №402 „Про упорядкування структури Луцької районної державної адміністрації”:
1. Затвердити Положення про сектор культури Луцької районної державної адміністрації Волинської області (додається).
2. Вважати такими, що втратило чинність розпорядження голови райдержадміністрації від 13 березня 2015 року №79 „Про затвердження Положення про відділ культури районної державної адміністрації”.
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови райдержадміністрації І.Бас.Голова                                                                                         І.ЯРМОЛЬСЬКИЙ

Зінчук 725 064                                                 ЗАТВЕРДЖЕНО
                                                                               Розпорядження  голови
                                                                               районної  державної             адміністрації
                                                                               11.12.2015 №459

Положення
про сектор культури Луцької районної державної адміністрації
Волинської області

1. Сектор культури Луцької районної державної адміністрації Волинської області (далі – сектор) є структурним підрозділом районної державної адміністрації, що утворюється головою райдержадміністрації, підзвітний і підконтрольний голові райдержадміністрації та управлінню культури  облдержадміністрації.

2. Сектор у своїй діяльності керується Конституцією та Законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та Законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства культури України, розпорядженнями голови обласної та районної державних адміністрацій, наказами начальника обласного управління культури, рішеннями районної ради, прийнятих в межах її повноважень, а також  Положенням   про сектор.

3. Підвідомчими установами сектору є:
Централізована бухгалтерія сектору культури райдержадміністрації;
Районний будинок культури;
Районна централізована бібліотечна система;
Торчинська дитяча музична школа;
Маяківська дитяча музична школа;
Гіркополонківська дитяча музична школа;
Рокинівська школа мистецтв;
Торчинський народний історичний музей ім.Г.О.Гуртового;
Районний організаційно-методичний центр.

4. Основними завданнями сектору є:
- реалізація державної політики у сфері культури, охорони культурної спадщини, а також  державної мовної політики;
- забезпечення вільного розвитку культурно-мистецьких процесів;
- забезпечення доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина;
- сприяння  відродженню та розвитку традицій і культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності корінних народів і національної меншин;
2

- сприяння  захисту прав професійних творчих працівників та їх спілок, соціальному захисту працівників підприємств, установ та організацій у сфері культури та охорони культурної спадщини, а також споживачів культурного продукту, встановленню контролю за його якістю;
- сприяння загальнонаціональній культурній консолідації суспільства, формуванню цілісного культурно-інформаційного простору, захисту та просуванню високоякісного і різноманітного культурного продукту;
- участь у розробленні та виконанні державних і регіональних програм розвитку культури, охорони культурної  спадщини, а також державної мовної політики.

5. Сектор відповідно до покладених на нього завдань:
1) організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів міністерства, інших центральних органів виконавчої влади та здійснює контроль за їх реалізацією;
2) забезпечує у межах своїх повноважень захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб;
3) надає адміністративні послуги;
4) здійснює державний контроль за дотриманням установами та організаціями правил, норм, стандартів у межах визначених повноважень;
5) аналізує стан та тенденції соціально-економічного і культурного розвитку у відповідній галузі Луцького району;
6) бере участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку району;
7) вносить пропозиції щодо проекту районного бюджету;
8) забезпечує ефективне і цільове використання бюджетних коштів;
9) бере участь у підготовці заходів щодо регіонального розвитку;
10) розробляє проекти розпоряджень голови районної державної адміністрації, у визначених законом випадках – проекти нормативно-правових актів з питань реалізації галузевих повноважень;
11) бере участь у погодженні проектів нормативно-правових актів, розроблених іншими органами виконавчої влади;
12) бере участь у розробленні проектів розпоряджень голови районної державної адміністрації, проектів нормативно-правових актів, головними розробниками яких є інші структурні підрозділи;
13) бере участь у підготовці звітів голови районної державної адміністрації для їх розгляду на сесії районної адміністрації;
14) готує самостійно або разом з іншими структурними підрозділами інформаційні та аналітичні матеріали для подання голові районної державної адміністрації та його заступникам;
15) забезпечує здійснення заходів щодо запобігання та протидії корупції;
16) бере участь у підготовці проектів угод, договорів, меморандумів, протоколів зустрічей делегацій і робочих груп у межах своїх повноважень;
17) розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян;
3

18) опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів місцевих рад;
19) забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої він є;
20) постійно інформує населення про стан здійснення визначених законом повноважень;
21) координує роботу з органами місцевого самоврядування та надає методичну допомогу з питань здійснення наданих їм законом повноважень органів виконавчої влади;
22) здійснює повноваження, делеговані органами місцевого самоврядування;
23) забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;
24) організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів;
25) забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;
26) бере участь у вирішенні відповідно до законодавства колективних трудових спорів (конфліктів);
27) забезпечує захист персональних даних;
28) здійснює передбачені законом галузеві повноваження;
29) створює умови для розвитку:
- усіх видів професійного та аматорського мистецтва, художньої творчості, а також для організації культурного дозвілля населення, здобуття освіти у сфері культури і мистецтва;
- соціальної та ринкової інфраструктури у сфері культури  та охорони культурної спадщини, підвищення рівня матеріально-технічного забезпечення такої інфраструктури;
30) сприяє:
- формуванню репертуару мистецьких колективів, комплектуванню та оновленню фондів музеїв, картинних галерей, бібліотек, організацій виставок, розповсюдженню кращих зразків національного кіномистецтва, відродженню та розвитку народних художніх промислів, збереженню культурної спадщини;
- фіксації зразків національної нематеріальної культурної спадщини;
- захисту прав споживачів культурного продукту;
- централізованому комплектуванню і використанню бібліотечних фондів;
- проведенню фестивалів, конкурсів, оглядів професійного та аматорського мистецтва, художньої творчості, виставок народних художніх промислів та інших заходів з питань, що належать до його повноважень;
- збереженню та відродженню традиційного характеру середовища та історичних ареалів населених місць, відродженню осередків традиційної народної творчості, народних художніх промислів і ремесел;
- збереженню та розвитку культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності корінних народів і національних меншин;

4

- проведенню роботи з фіксації зразків національної нематеріальної культурної спадщини;
- діяльності творчих спілок, національно-культурних товариств, громадських організацій, що функціонують у сфері культури;
- соціальному захисту працівників підприємств, установ та організацій у сфері культури  та охорони культурної спадщини;
31) проводить аналіз потреби у працівниках у сфері культури та охорони культурної спадщини;
32) організовує проведення фестивалів, лотерей, конкурсів, оглядів професійного та аматорського мистецтва, художньої творчості, виставок народних художніх промислів та інших заходів з питань, що належать до його повноважень;
33) подає управлінню культури  облдержадміністрації пропозиції щодо:
- формування державної політики у сфері культури та охорони культурної спадщини, а також державної мовної політики, зокрема стосовно вдосконалення нормативно-правового регулювання у зазначеній сфері;
- визнання осередків народних художніх промислів, що потребують особливої охорони, заповідними територіями народних художніх промислів;
- відзначення працівників підприємств, установ та організацій у сфері культури та охорони культурної спадщини державними нагородами і відомчими відзнаками, застосовує інші форми заохочення;
- включення закладів культури до базової мережі та їх виключення;
- занесення установ до державного реєстру;
- занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та внесення змін до нього;
- занесення відповідної території до Списку історичних населених місць України;
- занесення музейних предметів до Музейного фонду України та Державного реєстру національного культурного надбання;
34) бере участь у:
- розробленні проектів програми соціального та економічного розвитку, державних цільових та регіональних програм;
- реалізації міжнародних проектів у сфері культури та охорони культурної спадщини;
- організації та проведенні обласних, вітчизняних і міжнародних виставок, виставок-ярмарків, методичних і науково-практичних семінарів, конференцій, тощо;
- залученні інвестицій для розвитку культури;
35) надає організаційно-методичну допомогу підприємствам, установам та організаціям у сфері культури та охорони культурної спадщини;
36) здійснює:
- координацію діяльності підприємств, установ та організацій у сфері культури та охорони культурної спадщини, що перебувають у сфері управління райдержадміністрації, незалежно від форм власності;

5

- функції замовника, укладає з цією метою договори про виявлення, дослідження, консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування об’єктів культурної спадщини та інші заходи щодо охорони культурної спадщини;
- заходи щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників у сфері культури та охорони культурної спадщини;
37) забезпечує:
- доступ юридичних і фізичних осіб до інформації, що міститься у витягах з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, а також надає інформацію щодо програм та проектів змін у зонах охорони пам’яток культурної спадщини та в історичних ареалах населених місць;
- захист об’єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження;
- підготовку та передачу управлінню  культури  облдержадміністрації документації з описами і фіксацією об’єктів культурної спадщини, а в разі надання дозволу на їх переміщення (перенесення) – демонтаж елементів, які становлять культурну цінність, з метою їх збереження;
- виготовлення, встановлення та утримання охоронних дощок, охоронних знаків, інших інформаційних написів, позначок на пам’ятках культурної спадщини або в межах їх територій;
- функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя;
- збирання та оброблення статистичних даних у сфері культури, парків та охорони культурної спадщини і контроль за їх достовірністю;
38) установлює режими використання пам’яток культурної спадщини місцевого значення, їх територій, зон охорони тощо;
39) інформує обласне управління культури  про:
- музеї, утворені у складі підприємств, установ та організацій, навчальних закладів державної і комунальної форми власності, в яких зберігаються музейні колекції та музейні предмети, що є державною власністю і належать до державної частини Музейного фонду України;
- пошкодження, руйнування, загрозу або можливу загрозу пошкодження, руйнування пам’яток культурної спадщини;
40) організовує:
- проведення фестивалів, конкурсів, оглядів професійного та аматорського мистецтва, художньої творчості, виставок народних художніх промислів та інших заходів  з питань, що належать до його повноважень;
- надання інформаційних і правових послуг, методичної допомоги з питань культури та охорони культурної спадщини;
41) реєструє дозволи на проведення археологічних довідок, розкопок;
42) видає розпорядження та приписи щодо охорони пам’яток культурної спадщини місцевого значення, припинення робіт на пам’ятках культурної спадщини, їх територіях та в зонах охорони, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених Законом України „Про охорону культурної спадщини ” дозволів або з відхиленням від них;
6

43) укладає охоронні договори на пам’ятки культурної спадщини;
44) вживає заходи до зміцнення міжнародних і міжрегіональних культурних зв’язків;
45) веде облік музеїв, утворених у складі підприємств, установ та організацій, навчальних закладів;
46) сприяє закордонним українцям у задоволенні їх мовних і культурних потреб;
47) роз’яснює через засоби масової інформації зміст державної політики у сфері культури, охорони культурної спадщини та державної мовної політики;
48) виконує інші функції, що впливають з покладених на нього завдань.

6. Сектор для здійснення повноважень та виконання завдань, що визначені, має право:
1) одержувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та їх посадових осіб інформацію, документи, і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
2) залучати до виконання окремих робіт, участі  у вивченні окремих питань спеціалістів, фахівців інших структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ, організацій та об’єднань громадян (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його повноважень;
3) вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи районної державної адміністрації у відповідній галузі;
4) користуватися в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади, системами зв’язку і комунікаціями, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;
5) скликати в установленому порядку наради, організовувати семінари та конференції, утворювати експертні та консультативні ради, робочі групи з питань, що належать до його повноважень.

7. Сектор в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами, апаратом райдержадміністрації, органами місцевого самоврядування,територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємствами, установами, організаціями, громадянами та їх об’єднаннями з метою створення умов для провадження послідовної  та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для незалежного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів.

8. Сектор очолює завідувач, який призначається на посаду і звільняється з посади головою райдержадміністрації згідно із законодавством  про державну службу та погодженням з управлінням культури обласної державної адміністрації.

7

9. Завідувач сектору:
1) здійснює керівництво діяльністю сектору, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці у підрозділі;
2) подає на затвердження голові районної державної адміністрації Положення про сектор;
3) затверджує положення про підвідомчі установи сектору, номенклатуру справ, посадові інструкції директорів підвідомчих установ відділу та розподіляє обов’язки між іншими працівниками сектору;
4) планує роботу сектору, вносить пропозиції щодо формування планів роботи районної державної адміністрації;
5) вживає заходів до удосконалення організації та підвищення ефективності роботи сектору та структурних підрозділів;
6) звітує перед головою районної державної адміністрації про виконання покладених на сектор завдань  та затверджених планів роботи;
7) може входити до складу колегії відповідної районної державної адміністрації;
8) вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях колегії питань, що належать до компетенції сектору та розробляє проекти відповідних рішень;
9) може брати участь у засіданнях органів місцевого самоврядування;
10) представляє інтереси сектору у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами районної державної адміністрації, з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями – за дорученням керівництва районної державної адміністрації;
11) видає в межах своїх повноважень накази, організовує контроль за їх виконанням.
Накази нормативно-правового характеру, які зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації в районному управлінні юстиції;
12) подає на затвердження голові районної державної адміністрації проекти кошторису та штатного розпису сектору в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці  його працівників;
13) розпоряджається коштами у межах затвердженого головою районної державної адміністрації кошторису сектору;
14) здійснює добір кадрів;
15) організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності державних службовців сектору;
16) призначає на посаду та звільняє з посади директорів підвідомчих установ, бухгалтерів, головного спеціаліста сектору, здійснює їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності;
17) проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень сектору;
18) забезпечує дотримання працівниками сектору правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;
8

19) здійснює інші повноваження, визначені законом.

10. Накази завідувача сектору, що суперечать Конституції та законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, можуть бути скасовані головою районної державної адміністрації.

11. Граничну чисельність, фонд оплати праці працівників сектору визначає голова райдержадміністрації в межах відповідних бюджетних призначень.

12. Штатний розпис та кошторис сектору затверджує голова райдержадміністрації за пропозицією завідувача сектору відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268 „Про упорядкування структури та умов плати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, суддів та інших органів” та Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року №228.
Штатні розписи та кошториси підвідомчих установ сектору культури райдержадміністрації затверджує завідувач сектору культури райдержадміністрації відповідно до наказу Міністерства культури та туризму України від 18 жовтня 2005 року №745 „Про впорядкування умов оплати праці  працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки”.

 13. Сектор є юридичною особою публічного права, може мати реєстраційні рахунки в органах Державної казначейської служби України, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
Ведення бухгалтерського обліку, фінансового та матеріально-технічного забезпечення сектору здійснює відділ фінансово-господарського забезпечення апарату райдержадміністрації.

ЛУЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ


30 жовтня 2015 року                         м.Луцьк                                                  №402
Про упорядкування структури
Луцької районної державної адміністрації

Відповідно до статей 104 - 107, 110 - 111 Цивільного кодексу України, статей 5, 41, 44, 47 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, пункту 9 розділу III „Прикiнцевi положення” Закону України від 28 грудня                                                    2014 року № 76-VIII „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України”, постанов Кабінету Міністрів України від 12 березня 2005 року №179 „Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій” (із змінами), від 18 квітня 2012 року №606 „Про затвердження рекомендаційних переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій” (із змінами):

1. ЛІКВІДУВАТИ:
1) відділ економічного розвитку і торгівлі  райдержадміністрації в кількості 3 штатних одиниці;
2) відділ розвитку інфраструктури, житлово – комунального господарства та будівництва райдержадміністрації в кількості 3 штатних одиниці;
3) відділ містобудування та архітектури райдержадміністрації в кількості 2 штатних одиниці;
4) відділ організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації в кількості 4 штатних одиниці;
5) загальний відділ апарату райдержадміністрації в кількості 4 штатних одиниці;
6) сектор контролю апарату райдержадміністрації в кількості 2 штатних одиниці;
7) юридичний сектор апарату райдержадміністрації в кількості 2 штатних одиниці;
8) посаду  головного спеціаліста з мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації в кількості 1 штатна одиниця;
9) посаду спеціаліста загального відділу райдержадміністрації - 1 штатна одиниця.
2. СКОРОТИТИ посади в апараті:
1) завідувача сектору контролю апарату райдержадміністрації -  1  штатна одиниця;
2) головного спеціаліста сектору контролю апарату райдержадміністрації -  
1 штатна одиниця;
3) завідувача юридичного сектору апарату райдержадміністрації - 1 штатна одиниця;
4) головного спеціаліста юридичного сектору апарату райдержадміністрації  - 1 штатна одиниця;
5) спеціаліста відділу фінансово господарського забезпечення апарату райдержадміністрації - 1 штатна одиниця;
6) прибиральника службових приміщень відділу фінансово господарського забезпечення апарату райдержадміністрації - 1 штатна одиниця;
7) завідувача господарством відділу фінансово господарського забезпечення апарату райдержадміністрації - 0,5 штатної одиниці.
3. ПЕРЕЙМЕНУВАТИ юридичну особу публічного права відділ культури Луцької райдержадміністрації в юридичну особу публічного права сектор культури Луцької райдержадміністрації.
4. УТВОРИТИ:
1) відділ документообігу, контролю та по роботі із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації в кількості 4 штатних одиниць;
2) сектор по роботі з персоналом апарату райдержадміністрації в кількості 2 штатних одиниці;
4) сектор організаційної роботи апарату райдержадміністрації в кількості 2 штатних одиниці;
5) сектор економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва райдержадміністрації в кількості 2 штатних одиниці;
6) сектор розвитку інфраструктури, житлово – комунального господарства та будівництва райдержадміністрації в кількості 2 штатних одиниці;
7) сектор містобудування та архітектури райдержадміністрації в кількості 2 штатних одиниці;
8) юридичний відділ райдержадміністрації в кількості 3 штатних одиниці;
5. УВЕСТИ:
1) посаду головного спеціаліста з мобілізаційної роботи та цивільного захисту райдержадміністрації в кількості 1 штатна одиниця;
2) головного спеціаліста відділ документообігу, контролю та по роботі із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації в кількості 1 штатна одиниця.
6. УТВОРИТИ комісії з ліквідації юридичних осіб публічного права структурних підрозділів райдержадміністрації, зазначених у підпунктах                     1, 2 пункту 1 цього розпорядження, згідно з додатками 1-2.
7. Установити двомісячний строк для пред’явлення вимог кредиторів з моменту публікації в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлень про прийняття рішення щодо припинення зазначених у підпунктах            1, 2  пункту 1  цього розпорядження юридичних осіб публічного права.  Вимоги
 кредиторів розглядаються в порядку, передбаченому чинним законодавством.
8. Щодо зобов’язань прав та обов’язків установити, що:
1) сектор культури райдержадміністрації є правонаступником відділу культури райдержадміністрації;

3
2) сектор економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва райдержадміністрації є правонаступником відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації;
3) сектор розвитку інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації є правонаступником відділу розвитку інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації;
4) сектор містобудування та архітектури райдержадміністрації є правонаступником відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації.
9. ВИЗНАЧИТИ структуру районної державної адміністрації та її апарату згідно з додатком 3.
10. УСТАНОВИТИ граничну чисельність:
1) керівництва районної державної адміністрації та працівників апарату згідно з додатком 4;
2) працівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрації згідно з додатком 5.
11. УСТАНОВИТИ, що:
1) правове забезпечення діяльності структурних підрозділів райдержадміністрації та її апарату здійснює юридичний відділ райдержадміністрації;
2) кадрове забезпечення діяльності структурних підрозділів райдержадміністрації та її апарату здійснює сектор по роботі з персоналом апарату райдержадміністрації.     
12. Відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, відділу розвитку інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації, відділу культури райдержадміністрації, відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації, відділу організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації, загальному відділу апарату райдержадміністрації, сектору контролю апарату райдержадміністрації, юридичному сектору апарату райдержадміністрації продовжувати здійснювати повноваження та виконувати функції, визначені положеннями про відповідні структурні підрозділи  районної державної адміністрації, до початку функціонування у встановленому законодавством порядку сектору економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва райдержадміністрації, сектору розвитку інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації, юридичного відділу райдержадміністрації, сектору культури райдержадміністрації, сектору містобудування та архітектури райдержадміністрації, відділу документообігу, контролю та по роботі із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації, сектору по роботі з персоналом апарату райдержадміністрації, сектору організаційної роботи апарату райдержадміністрації.
 13. ЗОБОВ’ЯЗУЮ:
1) голів  комісій  з  ліквідації  юридичних  осіб  структурних   підрозділів
райдержадміністрації:
в установленому  чинним  законодавством  порядку письмово повідомити
орган, що здійснює державну реєстрацію, про прийняте рішення щодо припинення  відповідної  юридичної  особи  та  подати необхідні документи для
внесення до Єдиного державного реєстру відповідних записів;
         провести в установленому чинним законодавством порядку необхідні 
юридичні дії та заходи, пов’язані з припиненням юридичних осіб;
         подати відповідно ліквідаційний баланс та передавальний акт на затвердження 
голові районної державної адміністрації;
2) керівників утворених структурних підрозділів райдержадміністрації  зазначених у пункті 4 цього розпорядження:
подати на затвердження голові районної державної адміністрації положення    про    відповідні   структурні   підрозділи,   розроблені    на   основі Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2012 року №887, та з урахуванням методичних рекомендацій відповідних міністерств;
після внесення до Єдиного державного реєстру відповідних записів унести дані до Єдиної бази даних електронних адрес, номерів факсів (телефаксів) суб’єктів владних повноважень;
повідомити відповідні структурні підрозділи облдержадміністрації та територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади про зміни основних реквізитів та виконання прийнятих функцій у зв’язку з внесенням змін до структури районної державної адміністрації;
3) керівників утворених структурних підрозділів апарату райдержадміністрації, зазначених у пункті 4 цього розпорядження подати на затвердження голові районної державної адміністрації положення про відповідні   структурні   підрозділи;
4) відділ фінансово - господарського забезпечення апарату                         райдержадміністрації (С.Рехнюк) у двотижневий термін внести та подати на затвердження відповідні зміни до штатного розпису апарату;
5) керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрації у двотижневий термін внести та подати на затвердження відповідні зміни до штатного розпису;
6) керівника апарату райдержадміністрації Н.Березну, керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрації в установленому порядку здійснити організаційні заходи із попередження про наступне можливе вивільнення у зв’язку із змінами структури та організації праці відповідних працівників апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації;
7) управління фінансів райдержадміністрації (Л.Бусель):
внести відповідні зміни до розподілу асигнувань Державного бюджету на утримання відповідних структурних підрозділів;
проводити фінансування структурних підрозділів райдержадміністрації, що ліквідовуються до припинення в установленому чинним законодавством порядку їх діяльності.
 4. Вважати такими, що втратили чинність:
1) додаток 3 до розпорядження голови районної державної адміністрації від 13 листопада 2012 року №704 „Про упорядкування структури  Луцької районної державної адміністрації” (із змінами);
2) додаток до розпорядження голови районної державної адміністрації від  27  травня  2014  року  №164  Про  внесення  змін   до   структури  апарату районної   державної   адміністрації,   встановлення   граничної    чисельності працівників апарату районної державної адміністрації і внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 13 листопада                2012 року №704” (із змінами);
3) додаток 1 до розпорядження голови районної державної адміністрації від 28 травня 2014 року №166 „Про встановлення граничної чисельності апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації та фонду оплати праці працівників та видатків на утримання апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації на 2014 рік і внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 13 листопада 2012 року №704 „Про упорядкування структури Луцької районної державної адміністрації” (із змінами).
15. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови райдержадміністрації В.Боярчука, заступника голови райдержадміністрації  І.Бас, керівника апарату райдержадміністрації Н.Березну відповідно до розподілу функціональних обов’язків.


Голова                                                                                   І.ЯРМОЛЬСЬКИЙ
Гусєва 728 080


                                               

УКРАЇНА
ЛУЦЬКА РАЙОННА РАДА
ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЬОМЕ СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ

від 25.12.20154/18                                                                        
         м. Луцьк

Про Районну програму
розвитку культури
на період 2016 – 2020 років

Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України „Про культуру” та враховуючи рішення постійної комісії районної ради з гуманітарних питань, районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Звіт про виконання  „Районної програми розвитку культури і туризму на період 2011 – 2015 років”, затвердженої рішенням сесії № 4/22 від 16 лютого 2011 року прийняти до відома (додається).
2. Затвердити Районну програму розвитку культури на період 2016 – 2020 років (додається).
3. Управлінню фінансів райдержадміністрації (Л.Бусель) щорічно при формуванні районного бюджету передбачати кошти на реалізацію основних заходів програми.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації І.Л. Бас та постійну комісію районної ради з гуманітарних питань.


Голова ради                                                                                  В.В. Приходько
Зінчук 725064

                                                                           

                                                                             ЗАТВЕРДЖЕНО  

                                                                                       Рішення районної ради

                                                                                      від25.12.2015 № 4/18                                                                

Районна програма

розвитку культури  на період 2016 - 2020 роківІ. Паспорт

1.
Ініціатор розроблення Районної програми
Відділ культури райдержадміністрації
2.
Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення Програми
Розпорядження голови райдержадміністрації від                    
14 грудня 2015 року № 473
„Про схвалення проекту Районної програми розвитку культури на період 2016 - 2020 років
3.
Розробник Програми
Відділ культури райдержадміністрації
4.
Відповідальні виконавці Програми
Відділ культури райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних ради
5.
Учасники Програми
Управління фінансів райдержадміністрації, відділ економіки райдержадміністрації, відділ розвитку інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва, містобудування та архітектури райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних ради
6.

Термін реалізації Програми:
2016 - 2020 роки
І етап
2016-2017
ІІ етап
2018-2020
7.
Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм)
Районний бюджет, бюджет сільських, селищних рад, кошти інших джерел
8.


Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього (тис. грн.), у тому числі:
3625 ,0
коштів районного бюджету
3287,0
коштів бюджету сільських та селищних рад

коштів інших джерел
338,0
2

ІІ. Загальні положення

Програма розвитку культури на 2016 - 2020 роки (далі – Програма) базується на Конституції України, законах України „Про культуру”, „Про музеї та музейну справу”, „Про бібліотеки та бібліотечну справу”, „Про позашкільну освіту” і передбачає вдосконалення реалізації державної політики у сфері культури, збереження та подальший розвиток культурного потенціалу в районі, розвиток культурних традицій району, збереження історичних цінностей, забезпечення доступності закладів культури для всіх верств населення, створення максимально сприятливих умов для творчого формування особистості, розкриття її здібностей, задоволення духовних і естетичних проблем, відродження народної творчості та популяризації національних звичаїв та обрядів, організацію повнішого, змістовного дозвілля, масового відпочинку та культурного обслуговування населення.
Культурне обслуговування населення району здійснюють: 40 клубних установ, 4  дитячі музичні школи (з філіалами в с.Підгайці, с.Хорохорин, с.Лище, с.Боголюби), 1 музей та районна централізована бібліотечна система: 40 бібліотек (районна бібліотека для дорослих і  для дітей, 38 – сільських бібліотек - філій). Дана мережа закладів культури є оптимальною і при умові повноцінного функціонування спроможна забезпечити потреби населення району у культурному обслуговуванні.
Районна програма розвитку культури на період 2016 - 2020 років (далі – Програма) визначає стратегію збереження, підтримки та розвитку культури Луцького району.
Аналіз соціокультурної ситуації в регіоні свідчить, що, незважаючи на економічні умови, вдалося зберегти мережу  закладів культури і мистецтва, забезпечити підтримку діяльності провідних та аматорських колективів району. За останній час було зроблено низку важливих кроків у справі формування системи організації культурного життя населення району. Однак брак коштів негативно позначається на діяльності багатьох закладів культури, гальмує процес підтримки народної творчості, не дозволяє  повною мірою реалізувати план зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури району.
  Щороку клубні заклади приймають участь у культурно-мистецьких заходах обласного рівня, фестивалях і конкурсах: „Три празники в гості”, „Мамина колискова”, конкурс читців присвячений річниці від дня народження Лесі Українки, „Калинова сопілка”, „Танцює Волинь”, „Волинська гуковиця”, „Берегиня”,  повстанської пісні „За Україну, за її волю!”, „Пісні Великої Волині”; в районних мистецьких заходах: „Різдвяні святки”, районний конкурс читців, присвячений річниці від дня народження Лесі Українки та Т.Г.Шевченка, фестиваль театрального мистецтва, конкурс вокальних ансамблів та малих вокальних форм, „Співає родина”. Аматорські колективи сільських закладів культури залучаються до участі в районних культурно-мистецьких заходах по відзначенню державних, професійних та календарних свят.
Щороку бібліотечні заклади приймають участь у конкурсах всеукраїнського та регіонального рівня: „Найкращий читач”,  „Думи і мрії”, „Казку складаю сам”  та інші.

Бібліотечні заклади поступово перетворюються на сучасні центри  інформації. Комп’ютерною технікою забезпечені 13 сільських бібліотек та  2  районні бібліотеки,  7 сільських бібліотек та центральна районна бібліотека підключені до мережі Інтернет. Слід зазначити, що бібліотечні працівники для вирішення проблем комп’ютеризації активно залучають кошти міжнародних благодійних фондів та організацій. Завдяки участі  у програмі „Бібліоміст” за участю Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (ІREX) в 4 сільських бібліотеках-філіях  відкрито центри вільного доступу до мережі Інтернет.                   
На державному обліку у Луцькому районі перебуває 79 пам’яток археології, історії, монументального мистецтва, архітектури та містобудування.                   
Щороку здійснюються виїзди в район,  з метою обстеження об’єктів культурної спадщини. Розпочато роботу щодо інвентаризації пам’яток археології та виготовлення проектної документації на охоронні зони навколо об’єктів культурної спадщини.
Продовжує свою творчу працю  Торчинський народний історичний музей ім. Г.О. Гуртового.
Чільне місце в структурі галузі „Культури” займають дитячі музичні школи, де готують дітей до вступу в училище культури і мистецтв                              ім. І.Ф. Стравінського та інших учбових закладів. Учні  Гіркополонківської дитячої музичної школи щорічно приймають у міжнародному конкурсі баяністів - акордеоністів „PERPETUUM MOBILE” (м.Дрогобич) (квітень – травень); у всеукраїнському конкурсі „Львівська рапсодія” (м.Львів); у всеукраїнському конкурсі „Візерунки Прикарпаття”. Учні Маяківської дитячої музичної школи – у всеукраїнському конкурсі „Барви осені” м.Рівне.
Однак поряд з позитивним досвідом діяльності закладів культури існують проблеми розвитку галузі. Викликає занепокоєння стан клубних закладів, які на сьогодні залишаються єдиними осередками на селі, які забезпечують культурні потреби населення.
Недостатнім залишається рівень забезпечення музичними інструментами, технічними засобами, спеціальною літературою початкових спеціалізованих мистецьких навчальних та клубних закладів.
Однією з найголовніших проблем є необхідність збереження та розвиток кадрового потенціалу галузі, забезпечення належних соціальних умов для працівників культури. Низька заробітна плата, зниження соціального статусу і престижу культурно-мистецьких професій, робота на неповну ставку, слабка матеріально-технічна база закладів культури – все це значно ускладнює залучення до роботи у закладах культури молодих, кваліфікованих фахівців. Наслідком цього є тенденція до „старіння” кадрів, зниження їх фахового рівня.
Усе це зумовлює необхідність прийняття районної Програми.
 ІІІ. Мета і основні завдання Програми

Програма визначає стратегію розвитку галузі культури  в районі на 2016 - 2020 роки. Метою Програми є створення належних умов для задоволення культурних потреб району, підвищення ефективної діяльності закладів культури в районі, забезпечення реалізації прав громадян на доступ до інформації, здобуття мистецької освіти, залучення до культурних цінностей і духовних надбань.
Основні завдання Програми:
- створення умов для нормального функціонування базової мережі закладів культури місцевого рівня, надання якісних культурних послуг для всіх верств населення, особливо дітей та юнацтва;
- державна підтримка професійного мистецтва;
- збереження та актуалізація нематеріальної культурної спадщини, розвиток народних художніх промислів;
- зміцнення матеріально-технічної бази, проведення ремонтів приміщень установ культури і мистецтва та забезпечення належного теплового режиму;
- забезпечення охорони, збереження і використання культурної та археологічної спадщини.

ІV. Фінансове забезпечення Програми

Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів, передбачених на її виконання в місцевих бюджетах, за рахунок коштів власників і користувачів об’єктів культурної спадщини та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.
Обсяг фінансування Районної програми визначається щороку виходячи з конкретних завдань та наявних коштів.
Ресурсне забезпечення Районної програми подано в додатку 1.

V. Очікувані результати Програми

Виконання Програми дасть змогу поліпшити рівень культурного обслуговування населення; відновити і зміцнити існуючу матеріально-технічну базу закладів культури Луцького району; поступово створити належні умови для повноцінного функціонування закладів культури; зберегти та розширити доступ до історико-культурних цінностей району.

VІ. Координація та контроль за виконанням Програми

Координацію та контроль за виконанням Програми здійснює відділ культури райдержадміністрації.
Відповідальний виконавець щорічно до 1 березня інформує районну державну адміністрацію та районну раду про хід виконання даної Програми.
 У разі необхідності внесення змін на протязі терміну виконання Програми відповідальний виконавець готує уточнення показників, заходів та вносить їх на розгляд сесії районної ради.

VІІ. Основні заходи щодо реалізації Районної програми розвитку

культури на 2016 - 2020 рокиОсновні заходи щодо реалізації Районної програми розвитку культури на 2016 - 2020 роки подано в додатку 2.
                                                  

Додаток 2 до Програми
                                                                            (розділ VІІ)
                                                                                                                                                                                                                  
Основні заходи щодо реалізації Районної програми розвитку
культури на 2016 - 2020 рокиз/п


Найменування
заходу


Відповідальні виконавці


Термін виконання
( роки)
Обсяги та джерела фінансування
Орієнтовний обсяг фінансування з районного та місцевих бюджетів
( тис.грн.)
Інші джерела
( тис.грн.)
1. Культурна діяльність закладів культури
1.
Забезпечення повноцінного функціонування наявної мережі закладів культури району, підтримання належного технічного стану приміщень
Відділ культури
райдержадміністрації, виконкоми
сільських та
селищних рад
Постійно
-
-
2.
Забезпечення переведення працівників галузі в режим повного робочого дня відповідно до навантажень
Відділ культури райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних рад
Постійно
В межах можли-востей бюджетів
-
3.
Підтримання  обдарованої молоді та сприяння участі аматорських творчих колективів в міжнародних, Всеукраїнських, обласних оглядах, конкурсах, виставках, фестивалях, святах культури і мистецтв, надавати фінансову підтримку
Відділ культури райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних рад
Постійно
В межах можли-востей бюджету
-
4.
Проведення творчих звітів  колективів закладів культури перед населенням
Відділ культури райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних рад
відповідно до плану роботи обласного управління культури
40,0
В межах можли-востей
5.
Проведення районних оглядів-конкурсів колективів клубних  закладів:
- різдвяних дійств та пісне    
  співів „Різдвяні святки”;
- свята „Співає родина”;


- театрального фестивалю-конкурсу;
- конкурсу читців;
- конкурсу патріотичної пісні;
- фольклорного свята „На Івана Купала”.
Відділ культури райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних радЩороку

2016,
2018,
2020
2017,
2019
Щороку
Щороку
2016,
2018,
202010,0

10,0
10,0
10,0
10,0
10,0
7,0
10,0
15,0
15,0
15,0
В межах можли-востей
6.
Відзначення державних, календарних та професійних свят
Відділ культури райдержадміністрації
Щороку
25,0
-
7.
Проведення виставок майстрів декоративно-ужиткового мистецтва
Відділ культури райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних рад
Щороку
В межах можли-востей
-
8.
Придбання квітів, вінків, корзин до днів скорбот та пам’яті, державних свят
Відділ культури райдержадміністрації
Щороку
3,0
-
2. Кадрова політика, поліпшення умов праці та творчої діяльності  працівників галузі
1.
Проведення атестації аматорських колективів на підтвердження звання народний”, „зразковий”
Відділ культури райдержадміністрації
2018
-
-
2.
Проведення державної атестації початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (один раз на 5 років), музейних, клубних та бібліотечних працівників (один раз на 3 роки)
Відділ культури райдержадміністрації
20162018
-
-
3.
Участь в семінарах, практикумах, майстер-класах щодо підготовки та перепідготовки фахівців, підвищення кваліфікації спеціалістів
Відділ культури райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних рад
Постійно
В межах можли-востей бюджетів
-
4.
Проведення конкурсу професійної майстерності працівників культури „Кращий за професією”
Відділ культури райдержадміністрації
відповідно до плану роботи обласного управління культури
В межах можли-востей бюджету
-
3. Зміцнення матеріально-технічної бази
1.
Забезпечення всіх закладів культури району новим  технічним обладнанням, сучасною музичною та освітлювальною апаратурою, комплектами костюмів для учасників художньої самодіяльності, інструментів та комп’ютерною технікою, спеціалізованим інвентарем для бібліотек (кафедри обслуговування, столи,  стільці), мультимедійним обладнанням (проектори, ноутбуки, екрани)
Відділ культури райдержадміністрації, виконкоми
сільських та
селищних рад
Постійно
В межах можли-востей бюджетів
В межах можли-востей
2.
Комп’ютеризація бібліотек з  підключенням до Інтернету (Забороль, Буяни, Веселе, Маяки, Милуші, Піддубці, Промінь, Ратнів, Романів, Одеради, Чаруків, Шепель)
Відділ культури райдержадміністрації, виконкоми
сільських та
селищних рад
2016-2020
140,0
50,0
3.
Забезпечення участі бібліотек у інформаційно-бібліотечних проектах, створення читацьких Інтернет-центрів, придбання ліцензійного програмного забезпечення, оплата Інтернет-зв’язку
Відділ культури райдержадміністрації, виконкоми
сільських та
селищних рад
2016-2020
85,0
28,0
4.
Поповнення фондів бібліотек  творами краєзнавчої літератури та місцевих авторів, документами на паперових та електронних носіях
Відділ культури райдержадміністрації,
виконкоми сільських та селищних рад
Щорічно

Щорічно

55,0

В межах можли-востей
25,0

В межах можли-востей
5.
Поповнення  бібліотек періодичними виданнями 
Відділ культури райдержадміністрації,
виконкоми сільських та селищних рад
2016-2020
210,0
60,0
6.
Придбання та ремонт музичних інструментів для початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів та клубних закладів району
Відділ культури райдержадміністрації,
виконкоми сільських та селищних рад
Постійно
В межах можли-востей
В межах можли-востей
7.
Придбання звукопідсилювальної апаратури, освітлення сцени
для районного будинку культури та клубних закладів району
Відділ культури райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних рад
2016-2020
50,0
50,0
8.
Придбання та встановлення кондиціонерів в глядацькому залі районного будинку культури
Відділ культури райдержадміністрації
2016-2020
25,0
25,0
9.
Викладення бруківкою території прилеглої до районного будинку культури
Відділ культури райдержадміністрації
2016
70,0
-
10.
Ремонт приміщень, виготовлення проектно-кошторисних документацій,  упорядкування систем електромереж  центральної районної бібліотеки та районної   бібліотеки для дітей згідно з програмою економічного і соціального розвитку району
Відділ культури райдержадміністрації
2016-2020
900,0
-
11.
Ремонт фасаду та покрівлі Торчинської дитячої музичної школи згідно з програмою економічного і соціального розвитку району
Відділи культури, економіки, розвитку інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації,
2016-2020
1000,0
-
12.
Проведення ремонтів клубних закладів сіл Піддубці, Сьомаки, Садів, Баїв, Баківці, Буяни, Несвіч, Романів, Городище-1, Ратнів, Чаруків, Коршів, смт Рокині згідно з програмою економічного і соціального розвитку району
Відділи економіки, розвитку інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації,
Виконкоми сільських та селищних рад
2016-2020


В межах можли-востей


В межах можли-востей
13.
Заміна  та ремонт опалювальних систем клубних закладів сіл Піддубці, Сьомаки, Садів, Баківці, Буяни, Несвіч, Романів, Коршів, Забороль, Лаврів, Воютин, Несвіч, Радомишль, Городище-1, Ратнів, Чаруків, Білосток,
смт Рокині згідно з програмою економічного і соціального розвитку району
Відділи економіки, розвитку інфраструктури, житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації,
виконкоми сільських та селищних рад
2016-2020
В межах можли-востей

В межах можли-востей

14.
Забезпечення виконання протипожежних заходів в закладах культури району
Відділ культури райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних рад
2016-2020
50,0
-
4. Охорона культурної спадщини
1.
Проведення поточних ремонтів пам’яток історії
Виконкоми сільських та селищних рад
Постійно
В межах можли-востей

В межах можли-востей
2.
Виготовлення та встановлення охоронних дощок, охоронних знаків на пам’ятках археології, історії, архітектури
Відділ містобудування та архітектури райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних рад
Постійно
В межах можли-востей

В межах можли-востей

3.
Виготовлення технічної документації на охоронні зони та об’єкти культурної спадщини (с.Білосток, с.Городище-2)
Відділи культури, містобудування та архітектури райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних рад
2016
10,0
-
4.
Виготовлення експертної оцінки вартості об’єктів
культурної спадщини
Відділ культури, містобудування та архітектури райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних рад
2017
В межах можли-востей

-
5.
Виготовлення буклетів  пам’яток історії району
Відділ культури райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних рад
2016-2017
В межах можли-востей

-
5. Розвиток музейної справи
1.
Проведення Волинських обласних читань, присвячених пам’яті Г.О.Гуртового
Відділ культури райдержадміністрації, виконком Торчинської селищної ради
2016
2018
2020
10,0
12,0
15,0
-
2.
Створення музейних кімнат та куточків в закладах культури та освіти з метою подальшого розвитку музейної справи
Відділ культури райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищних рад
Постійно
В межах можли-востей

В межах можли-востей

3.
Оформлення тематичних виставок та експозицій в Торчинському народному історичному музеї
ім. Г.О.Гуртового
Відділ культури райдержадміністрації
2016-2020
25,0
-
 
Всього


3287,0
338,0

Немає коментарів:

Дописати коментар